STAVĚNÍ ZE SLÁMY V TEORII A PRAXI 9. - 11.9. 2011
sponzorovaný víkendový kurz zdarma
Olomouc - Dolany 114

slaměná stěna, hliněná omítka pro exterier, strojní i ruční omítání

Akustická stěna ze slaměných balíků bude sloužit k oddělení obecní komunikace od areálu rodinného domu . Stěna bude mít hliněnou omítku a zelenou stříšku. Postavíme ji jako tzv. hybrid (balíky budou mít v konstrukci také nosnou funkci). Omítky z jedné strany stěny naneseme ručně, omítky ze strany druhé strojně.

Kurz povedou

Ing. Daniel Grmela (www.slamak.info) — studuje doktorské studium na téma šíření tepla a vlhkosti ve stavebních konstrukcích ze slaměných balíků, pracuje jako projektant se zaměřením na nízkoenergetické domy z přírodních materiálů, vede kurzy zaměřené na stavění ze slámy a hlíny, publikuje a přednáší pro veřejnost.

Jindřich Sláma — tesař se zaměřením na stavby ze slaměných balíků s využitím dalších přírodních materiálů, dlouhodobě systematicky sleduje vývoj slaměného stavitelství ve světě, experimentuje a staví "zdravé domy" nejrůznějšími slaměnými technikami. Je prvním, kdo u nás realizuje slaměné domy na klíč.

Přednášky

Konzultace k projektům účastníků:

Diskuze nad výkresy, konstrukční řešení a statika, stavební fyzika (teplo, vlhkost, oslunění), vytápění a ohřev teplé vody, stavební řízení.

Praktická část

sobota:

neděle:

S sebou

Spacák, karimatku, pracovní oblečení, hrníček, misku, příbor, hudební nástroje, nákresy ke konzultaci, zvídavé dotazy, chuť do práce a dobrou náladu...

Ubytování v RD před dokončením zdarma (či možnost stanování). Sprcha, WC, kuchyňka. Cena za společný oběd a něco k pití 100-120Kč osoba / den (volitelně). Vege hlaste prosím předem. Snídaně a večeře jsou z vlastních zásob.

Přihlásit se můžete na gregrova@claygar.cz, tel. +420 725 605 810

Pozvánka: WORKSHOP STAVĚNÍ ZE SLÁMY V TEORII A PRAXI - 9. - 11.9. 2011 (PDF)

Titulní strana STAVĚNÍ ZE SLÁMY V TEORII A PRAXI