11.01.2019 Nové výhodnější ceny konopné izolace NAPORO

Nové výhodnější ceny konopné izolace NAPORO

S příchodem nového roku Vám přinášíme nové nižší ceny konopných izolací. Viz náš ceník

celý článek

23.09.2015 Změna účtování obalového materiálu

Změna účtování obalového materiálu

Od 1.10.2015 při koupi materiálu v 0,5t balení bude účtován obalový materiál (big bag) v hodnotě 110,- Kč s DPH za kus.

01.04.2014 Výtvarné realizace

Výtvarné realizace

Jako příznivec přírodního stavitelství se zajímám o nejrůznější metody stavitelství, materiály a jejich využití. Nicméně velice blízká je mi práce s hlínou. Hlína jako materiál ve stavitelství začíná být stále více využívaná a oblíbená. Má nesporné výhody v různých ohledech. O jejích technických, zdravotních a ekologických výhodách se tu však rozepisovat nehodlám. Rád bych představil hlínu jako výtvarný materiál.

celý článek

12.09.2013 Vyhřívaná lavička z hliněných cihel

Vyhřívaná lavička z hliněných cihel

Letos v létě jsem postavil za pomoci „ majstra“ Petra Kvantu zo Slovenska, vyhřívanou lavičku z hliněných nepálených cihel, hliněnými omítkami, plocha na sezení je natažená hliněno vápennou omítkou dle japonských receptůr.

celý článek

12.06.2013 Hliněné omítky Claygar v novém poradenském centru Nadace partnerství v Brně

Hliněné omítky Claygar v novém poradenském centru Nadace partnerství v Brně

Koncem listopadu 2012 slavnostně otevřela Nadace Partnerství na Údolní ulici v Brně unikátní pasivní dům s otevřenou zahradou. Tato environmentální budova slouží jako vzdělávací, poradenské a konferenční centrum pro širokou veřejnost, školy, podnikatele a poskytuje tak ukázku využití moderních technologií šetrných k životnímu prostředí.

celý článek

01.01.2013 Obalový materiál (big bagy) zdarma

Obalový materiál (big bagy) zdarma

Od nového roku při zakoupení omítek v 0,5t a 1t balení je obalový materiál (big bag) zdarma.

23.04.2012 Dům z hlíny, dřeva, slámy a konopí

Dům z hlíny, dřeva, slámy a konopí

Rodinný dům vznikl přestavbou původního hanackého statku z vepřáku. Část domu byla rozebrána, cca 20 procent původního zdiva z vepřovic bylo zachováno. Hlavním cílem bylo postavit dům z přírodních materiálů jako jsou dřevo, nepálená hlína, konopí a sláma. Fasáda domu je ze stabilizované hliněné omítky Claytech HJV02, proto nebylo potřeba rešit ochranu fasády přesahem střechy. Původní zdivo bylo doplněno dřevěnou konstrukcí, jako izolace byla použita konopná izolace CANABEST, od českého výrobce.

celý článek

26.03.2012 Nové omítky pro novou sezónu

Nové omítky pro  novou sezónu

Vážení příznivci a milovníci hlíny,

Společnost Claygar představuje nové produkty pro nadcházející sezónu. Omítky řady Claykam, Clayroma a hliněný štuk Claygar HJ02 s konopným pazdeřím.

celý článek

07.11.2011 Cannafest 2011 za účasti Claygar

Cannafest 2011 za účasti Claygar

Cannafest 2011 je druhý ročník  mezinárodního konopného veletrhu a konference v České republice, který proběhne v Praze na Výstavišti Incheba Holešovice 25. - 27. listopadu 2011.Společnost Claygar patří již k tradičním vystavovatelům na Cannafeste letos předvedeme naše novinky barevné hliněné omítky Clayco, hliněné omítky s přídavkem konopné řezanky.

celý článek

04.07.2011 Learn With Clay - Certifikované kurzy hliněných omítek.

Learn With Clay - Certifikované kurzy hliněných omítek.

V jednoduchosti je krása. To platí o práci s hliněnými omítkami bezezbytku. Z hmoty naší země jsme schopni s využitím vlastní kreativity vytvořit funkční stavební části i celky. Kromě vysoké užitné hodnoty, dobrých technických parametrů a estetického výrazu s možností přerůstat až v umění - zde stále zůstává patrná přírodní podstata materiálu. Hlína je také mytologický symbol, v našich kurzech tak máte možnost poznat, kromě radosti z dobře vykonané práce, také lépe sami sebe.

celý článek

28.06.2011 Společnost Claygar s.r.o. hledá regionální prodejce

Společnost Claygar s.r.o. hledá regionální prodejce

Společnost Claygar s.r.o. hledá prodejce pro regiony: Moravskoslezký, Pardubický, Královohradecký, Liberecký, Plzeňský, Ústecký, Karlovarský.

Hledáme prodejce, nebo realizační firmy nabízíme výhodné obchodní podmínky.

Více informací na tel. +420 774 75 78 78 nebo email: zember@claygar.cz

celý článek

24.05.2011 Proč stavět z hlíny

Proč stavět z hlíny

Použití hlíny jako stavebního materiálů není u nás v Čechách a na Moravě v současnosti úplně běžné.
Moderní stavební společnosti usilují o co největší snižování nákladu, skrácení doby výstavby, proto využívají moderní stavební materiály jako jsou beton, ocel, hliník a další syntetické materiály. Již několik let víme, že použitím těchto syntetických materiálů neúnosně zatěžujeme naše životní prostředí.

celý článek

13.05.2011 Zdravé domy 2011 (Bratislava, 16. – 17. května)

Zdravé domy 2011 (Bratislava, 16. – 17. května)

Mezinárodní konference se koná 16.-17. 5. 2011 a v další liché roky koná v Bratislavě, v sudé roky v Brně. Pořadateli konference jsou Fakulta architektury v Brně, Sdružení hliněného stavitelství, o.s., Fakulta architektúry STU Bratislava a občianske združenie ArTUR / Architektúra pre trvalo udržateľný rozvoj. Více informací najdete na stránkach konference www.zdravedomy.sk

celý článek

07.06.2010 Barevné hliněné omítky od Claygar – barevné hliněné omítky české produkce

Barevné hliněné omítky od Claygar – barevné hliněné omítky české produkce

Milí přátelé a příznivci hliněných staveb, vážení zákazníci a dlouhodobí odběratelé našich hliněných produktů. Rádi bychom Vás upozornili na dlouho vyhlíženou novinku, s kterou právě v těchto jarních dnech, plných barev, přicházíme na trh. Jsou jimi barevné hliněné omítky od Claygar – barevné hliněné omítky české produkce.

celý článek

30.03.2010 Rekonstrukce rodinného domu v Dolanech u Olomouce – stavební seriál CLAYGAR 2.díl

Rekonstrukce rodinného domu v Dolanech u Olomouce – stavební seriál CLAYGAR 2.díl

Vážení a milí návštěvníci našich stránek. Máme tu konec druhého měsíce kalendářního roku a v něm druhou zimní reportáž z prostředí Claygar a námi sledovaného projektu Rekonstrukce rodinného domu v Dolanech u Olomouce. I přes stavařině nepříliš nakloněnému přetrvávajícímu arktickému počasí, které v některých dnech opět sestoupilo hluboko pod bod mrazu, se stavba očividně zvedá a pokračuje v předem plánovaných krocích. Příznačným tématem na lopatě letošní tuhé zimy a následujícího článku tak nemůže být nic jiného, než ekologicky řešená a aplikovaná termoizolace Canabest a instalace stěnového topení Uponor. Ostatně, dočtěte se sami z následujících řádků, nejlépe z tepla svého domova, o všech aktuálních změnách naši stavby.

celý článek

01.03.2010 Prezentace hliněného světa Claygar na Střední technické škole v Přerově

Prezentace hliněného světa Claygar na Střední technické škole v Přerově

Vážení návštěvníci našich stránek, přátelé a příznivci staveb z hlíny. Rádi bychom Vás, stejně jako odbornou stavitelkou veřejnost, obeznámili s výukovým projektem, který naše firma Claygar s.r.o. navázala se Střední technickou školou v Přerově, kde zastoupena panem Davidem Žemberem, (ředitelem, vedoucím, jedním ze spolumajitelů) této firmy, byla studentům oboru zednictví a několika dalším posluchačům a kantorům školy odprezentována přednáška ohledně tématu inovativních postupů a materiálů ve stavebnictví – stavění s ekologickými výrobky naší i sdružených firem.

celý článek

16.02.2010 Zdravé domy 2010 (Brno, 27. – 28. května)

Zdravé domy 2010 (Brno, 27. – 28. května)

Rádi bychom Vás upozornili na blížící se 6. ročník mezinárodní konference ZDRAVÉ DOMY 2010, věnované přírodním stavebním materiálům a zdravému vnitřnímu prostředí. Ta se bude konat ve dnech 27. a 28. května 2010 v Brně, Více o této vyhlížené akci zde.

celý článek

01.02.2010 Rekonstrukce rodinného domu v Dolanech

Rekonstrukce rodinného domu v Dolanech

Vážení návštěvníci našich stránek. Ať už patříte k našim stálým zákazníkům a odběratelům, příznivcům ekologických materiálů a postupů ve stavebnictví, či jste na naše stránky zavítali třeba jen ze zvědavosti, rádi bychom Vás všechny upozornili na jeden z našich současných projektů – Rekonstrukci rodinného domu v Dolanech u Olomouce – který Vám prostřednictvím občasných seriálových reportáží chceme přiblížit; jednak pro praktickou ukázku možného uplatnění námi nabízeného stavebního sortimentu, jednak pro Vaši inspiraci, nebo k dodání potřebné odvahy pro Vaše vlastní rekonstrukce – stavební projekty, při kterých byste mohli docela dobře počítat s našimi nabízenými přírodními stavebními materiály a produkty.

celý článek

08.12.2009 Renovace historického venkovského statku ve Vraclavi

Renovace historického venkovského statku ve Vraclavi

Společnost Claygar s.r.o a realizační společnost Claystav s.r.o. renovovali hliněné omítky v historické venkovské usedlosti. I přes technické problémy a vlhkost se podařilo dostát záměru a realizaci provést k spokojenosti investora. Zákazník – manželé Vlčkovi sepsali a nafotili průběh prací a postřehy z realizace.

celý článek

03.12.2009 Claygar má novou výrobní halu

Claygar má novou výrobní halu

Od října tohoto roku se naše firma těší z otevření nové výrobní haly, která významně napomůže především k tomu, že se na naše produkty už nebude stát řada, vypisovat pořadník. Jelikož tuto radostnou a pro mnohé z Vás zákulisní novinku nechceme jen tak přejít bez povšimnutí, nabízíme v krátké zprávě bližší informace o této události a také něco navíc.

celý článek

28.11.2009 Krbová kamna z nepálených cihel Claygar

Krbová kamna z nepálených cihel Claygar

Stavba kamen s obezdívkou z nepálené hlíny je docela běžnou záležitostí na západ od našich hranic, ale u nás táto technika zatím moc nerozšířila. Pan Fiala z Jindřichova Hradce je jeden z mála kamnařů který se věnují stavbě kamen z nepálené hlíny.

celý článek

19.11.2009 Rady ptáka Loskutáka a hliněné omítky Claygar

Rady ptáka Loskutáka a hliněné omítky Claygar

V neděli 8. 11. 2009 v podvečerních hodinách byla na televizní stanici Nova v pořadu Rady ptáka Loskutáka představena společnost Claygar s.r.o. Tento pořad je známý a oblíbený zejména u domácích kutilů. Tým tvůrců Rad ptáka Loskutáka vyhledává nové trendy a nápady z oblasti kutilství, zahradničení, úpravy bytu, vaření, domácích zvířat, koníčků, atd.

celý článek

12.11.2009 Hlína jako naděje

Hlína jako naděje

"Hlína jako naděje pro paneláky aneb na vlhkoměru zas jen 30" je velmi zajímavý článek paní Ing. arch. Kateřiny Šmardové, s jejímž svolením tento článek publikujeme. Paní architektka Šmardová je erudovanou odbornicí na problematiku použití hlíny a v tomto článku se zamýšlí nad možnostmi využití hliněných materiálů pro panelákové byty.

celý článek

03.11.2009 Společnost CLAYGAR se podílí na realizaci Domu snů

Společnost CLAYGAR se podílí na realizaci Domu snů

Naše společnost se jako dodavatel hliněných materiálů a realizátor stavebních prací spolupodílí na stavbě Dům snů. Celý projekt „Dům snů“ je postaven na pasivních standardech s použitím ekologických a přírodních stavebních materiálů. Základním kritériem pro výběr naší společnost bylo kvalitní a rychlé provedení hliněných omítek. Dalším požadavkem byla obezdívka krbové vložky hliněnýma nepálenýma cihlami.

celý článek

19.10.2009 Seminář sdružení Zelené Domy ve Zlíně

Seminář sdružení  Zelené Domy ve Zlíně

V sobotu 26. 9. 2009 se konal ve Zlíně odborný jednodenní seminář,který pořádalo občanské sdružení Zelené bydlení na téma „Zelené domy“.Semináře se účastnil i zástupce společnosti Claygar ing. Procházka, který obeznámilo účastníkyse širokým sortimentem našich výrobků hlavně s novinkou Venkovní hliněnou omítkou Claygar HJV 02.

celý článek

12.10.2009 Workshop  sdružení Permalot v Podolí u Bouzova

Workshop  sdružení Permalot v Podolí u Bouzova

Workshop centra přírodního stavitelství PERMALOT se uskutečnil 19.09.2009 v Podolí u Bouzova, za účasti cca 50 příznívců zdravého bydlení z Čech, Moravy, Slovenska, Německa a Nizozemí sme předvedli praktické ukázky nanášení jemné omítky Claygar HJ 02.

celý článek

Titulní strana Aktuality Claygar